Διαφήμιση - Advertisement
Athens Kallithea - Παναθηναϊκός 2-2: «Τρελό» ματς στη Λεωφόρο - Δείτε τα γκολ - Gkourou.com Athens Kallithea - Παναθηναϊκός 2-2: «Τρελό» ματς στη Λεωφόρο - Δείτε τα γκολ

Athens Kallithea - Παναθηναϊκός 2-2: «Τρελό» ματς στη Λεωφόρο - Δείτε τα γκολ

Ο Παναθηναϊκός ήταν τραγικός στην άμυνα και χρειάστηκε ένα γκολ στις καθυστερήσεις για να “σώσει” έστω τον ένα βαθμό, με την ισοπαλία με 2-2 κόντρα στην Athens Kallithea, για την 3η αγωνιστική της Super League.

Μετά το θρίαμβο επί της Λανς στο Conference League, ο Παναθηναϊκός “προσγειώθηκε” απότομα από την Athens Kallithea, η οποία δημιούργησε… άπειρες φάσεις για γκολ και έχασε μεγάλη ευκαιρία για την πρώτη νίκη της στη φετινή Super League. Μουτίνιο και Βαλμπουενά σκόραραν για τους τυπικά γηπεδούχους, με τους Τζούρισιτς και Τετέ να ισοφαρίζουν δύο φορές για τους “πράσινους”. Το δεύτερο γκολ ήρθε μάλιστα στις καθυστερήσεις για τους “πράσινους” και αμέσως μετά, οι γηπεδούχοι σπατάλησαν τετ-α-τετ για ένα… buzzer beater στο φινάλε της αναμέτρησης.