Διαφήμιση - Advertisement
Ελλάδα – Φινλανδία 3-0: Νικηφόρα πρεμιέρα για την Εθνική ποδοσφαίρου στο Nations League με Φώτη Ιωαννίδη - Gkourou.com Ελλάδα – Φινλανδία 3-0: Νικηφόρα πρεμιέρα για την Εθνική ποδοσφαίρου στο Nations League με Φώτη Ιωαννίδη

Ελλάδα – Φινλανδία 3-0: Νικηφόρα πρεμιέρα για την Εθνική ποδοσφαίρου στο Nations League με Φώτη Ιωαννίδη

Οι Φινλανδοί ήταν πολύ καλοί μέσα στο “Γ. Καραϊσκάκης”, αλλά η Ελλάδα ήταν πιο ποιοτική, ειδικά στην επίθεση. Η Εθνική ποδοσφαίρου νίκησε με 3-0 και μπήκε με το… δεξί στο Nations League. Δυο γκολ ο Φώτης Ιωαννίδης στην πρεμιέρα του Ιβάν Σαββίδη στον πάγκο της ομάδας. Στο δεύτερο ημίχρονο η καλή εικόνα της Γαλανόλευκης.

Έκανε τη νικηφόρα αρχή που έψαχνε. Η Εθνική ποδοσφαίρου δεν έπιασε κάποια συγκλονιστική απόδοση κόντρα στη Φινλανδία, παρόλα αυτά νίκησε με 3-0 στο ματς της πρώτης αγωνιστικής του Nations League, με τον Φώτη Ιωαννίδη να σημειώνει δυο γκολ, στο ντεμπούτο του Ιβάν Γιοβάνοβιτς στον πάγκο της Γαλανόλευκης. Η είσοδος του Κωνσταντέλια στην επανάληψη έκανε την Γαλανόλευκη πιο… όμορφη!